Najpiękniejszą Polką została Paulina Maziarz

   • W niedzielę w Krynicy-Zdroju odbyła się finałowa gala konkursu Miss Polski 2016
  • Tytuł najpiękniejszej Polki zdobyła w tym roku Paulina Maziarz
  • W finale pokonała 24 kandydatki z całego kraju 

W niedzielę, 4 grudnia, w Krynicy-Zdroju odbyła się finałowa gala konkursu Miss Polski 2016. Tytuł najpiękniejszej Polki zdobyła w tym roku Paulina Maziarz – 19-letnia studentka, której udało się już zdobyć miano Miss Ziemi Radomskiej. Koronę 27. edycji konkursu odebrała z rąk Miss Polski 2015 – Magdaleny Bieńkowskiej.

– Panują ogromne emocje, mam nadzieję, że dotrze to do mnie, co się stało, jak wrócę do domu. Kiedy usłyszałam, że to właśnie ja zostałam Miss Polski byłam kompletnie zaskoczona, bo wszystkie finalistki miały równie szanse, ale główny tytuł był tylko jeden, dlatego jestem przeszczęśliwa – mówiła tuz po koronacji obecna Miss Polski.

W finale konkursu wzięły udział 24 kandydatki z całego kraju. Wystąpiły one w dziennych, wieczorowych i ślubnych kreacjach z kolekcjach autorstwa projektantki Violi Piekut, pokazały się wystylizowane wieczorowo i glamour w ubraniach projektu Hector&Karger, a następnie pojawiły się na scenie w kostiumach kąpielowych marki Self Collection i ekologiczncyh futrach firmy Bamed z Krynicy-Zdroju.

Głosami jurorów I wicemiss wybrana została Oktawia Kaźmierczak, II wicemiss – Urszula Jankowska, a III wicemiss – Judyta Zapędza. Tytuł Miss Polski Wirtualnej Polski odebrała natomiast Aleksandra Dobrzyń.