Bus zderzył się z tirem

Dziś około godziny 6 na drodze wojewódzkiej nr 975 w Łętowicach bus przewożący pasażerów spod Nowego Targu zderzył się czołowo z nadjeżdżającym tirem. Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków na drodze przez kierowcę busa. Na śliskiej po opadach powierzchni stracił on panowanie nad podjazdem i wjechał na przeciwległy pas ruchu, po którym poruszał się samochód ciężarowy.

 –  Jest to szykana kilku niebezpiecznych zakrętów. To jest zakręt, na którym zdecydowanie trzeba zmniejszyć prędkość. Kierowca pewnie nie znał drogi i prawdopodobnie dlatego wyniosło go na przeciwległy pas ruch. Tamtędy jechał samochód ciężarowy i doszło do zderzenia – skomentował Paweł Klimek z Komendy policji w Tarnowie.

Do szpitali w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej przewieziono osiem osób. Stan dwóch z nich określono jako ciężki. Podróżowały one do pracy w Sokołowie Małopolskim.

Na odcinku, gdzie doszło do wypadku, wciąż trwają działania służb ratunkowych. Droga jest zablokowana, a kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w postaci objazdów.