Rodzinny piknik w Zabrzu

 

Już w ten weekend w Zabrzu (woj. śląskie) zorganizowany zostanie dwudniowy piknik rodzinny pod nazwą „Wyścig po Zdrowie”. Na wydarzenie organizatorzy zapraszają już dziś o godz. 10.00 na plac Wolności. Piknik „Wyścig po Zdrowie” to akcja promocyjna zdrowego trybu życia oraz możliwość skorzystania z bezpłatnych badań (m.in. cholesterolu czy poziomu cukru) i porad dotyczących zdrowej diety. Organizatorzy zaplanowali również warsztaty zmniejszanie bólu pleców dla dzieci i dorosłych z siedzącym trybem życia i konsultacje fizjoterapeutyczne.

Na akcję prozdrowotną „Wyścig po zdrowie” składa się cykl 12 pikników rodzinnych, których tematem przewodnim jest zdrowie i sport – jazda na rowerze. Wydarzenie zainicjowano w kwietniu na Stadionie Narodowym w Warszawie, a za jego organizację odpowiada szef Tour de Pologne Czesław Lang.

infoplanet wydarzenia polska wyscig po zdrowie plakat

W trakcie pikniku rodzinnego „Wyścig po Zdrowie” w Zabrzu będzie możliwość wzięcia udziału w wyścigu Mini Tour de Pologne, a także zwiedzania Muzeum Tour de Pologne, które gromadzi pamiątki związane z narodowym wyścigiem i polskim kolarstwem. Uczestnicy wyścigu będą mogli zmierzyć się na szosowych trenażerach połączonych z interaktywną makietą z mikro kolarzami.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd

kup artykuly platne