Pośrednictwo w handlu z Chinami

 

Poczta Polska i China Post Group podpisały wstępne porozumienie dotyczące transportu przesyłek drogą lądową z portu przeładunkowego w Małaszewiczach do 30 krajów europejskich – poinformowała Poczta Polska w poniedziałkowym komunikacie.

Kolejnym krokiem – jak czytamy – będzie podpisanie ostatecznej umowy, która ma wejść w życie niezwłocznie, po wygaśnięciu wstępnego porozumienia.

Docelowo – jak wynika z komunikatu – Poczta chce przejąć obsługę przesyłek pocztowych z Chin do krajów europejskich przywożonych drogą kolejową i zawrzeć umowy z partnerami azjatyckimi oraz operatorami krajów europejskich. Poczta Polska poinformowała, że jej ekspansja zagraniczna jest jednym z trzech filarów nowej strategii rozwoju na lata 2017–2021, a celem spółki jest koordynacja wymiany handlowej między Azją a Unią Europejską i stworzenie hubu logistycznego dla e-commerce na Nowym Jedwabnym Szlaku

Operator podał, że negocjacje prowadzone z China Post Group, których zwieńczeniem jest porozumienie, dotyczyły m.in. przewozu kontenerów z przesyłkami drogą kolejową z Chin do Międzynarodowego Urzędu Wymiany w Małaszewiczach i ich dalszego transportu przez Pocztę Polską do operatorów europejskich, a także aspektów technicznych współpracy.

"Korzyści z pośrednictwa Poczty w handlu z Chinami czerpać będą także polskie przedsiębiorstwa. Kraj z 1,3 mld potencjalnych klientów jest idealnym rynkiem docelowym dla eksportu" – powiedział, cytowany w komunikacie, Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Źródło: