Ze stawu wyłowiono ciała 2 kobiet

Dzisiejszej nocy w pobliżu miejscowości Niestronno pod Mogilnem w województwie kujawsko-pomorskim ze stawu wyłowiono ciała dwóch kobiet. Jak wynika z informacji podanych przez funkcjonariuszy policji, dzień wcześniej kobiety zostały uprowadzone. W zamian za ich uwolnienie porywacze żądali okup w wysokości 10 tys. złotych.

Nie jest jeszcze wiadome, jakie były okoliczności śmierci młodych kobiet. Sprawę bada Centralne Biuro Śledcze oraz zjednoczone siły policyjne z Bydgoszczy i Żnina. Doszło już jednak do pierwszych zatrzymań.

– Potwierdzamy, że udało nam się zatrzymać trzy osoby związane z zabójstwem dwóch młodych kobiet. To dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Ustaliliśmy, że jeden z zatrzymanych może mieć związek z uprowadzeniem dziewczyny. Wyjaśniamy ich związek z tą sprawą – przekazał mediom rzecznik komendanta głównego policji podinsp. Mariusz Ciarka. – Te czynności cały czas trwają. Zabezpieczamy ślady, chcemy zebrać bogaty materiał dowodowy, żeby prokuratura i sąd nie miały żadnych wątpliwości, co do kary dla tych trzech osób – dodawał.

Osoby zatrzymane pochodzą z tej samej miejscowości, co zamordowane, i mają od 17 do 21 lat. Ofiary widziano w środę wsiadające do samochodu jednego z nich. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się, że wraz z kolegą zamordował obie kobiety oraz wskazał miejsce pozbycia się ich ciał.

Czynności operacyjne policji nadal trwają.