Zapowiedzi mec. Romana Giertycha

 

Jak przekonuje pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera mec. Roman Giertych, materiał dowodowy zgromadzony w sprawie zaistniałej w wyniku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jest wystarczający do postawienia zarzutów.

– Jesteśmy blisko takiego poziomu zgromadzania materiału dowodowego, który wystarcza do postawienia zarzutów karnych. Jeżeli w takiej sprawie nie zostanie wszczęte postępowanie, to w żadnej sprawie o oszustwo w Polsce nie będzie wszczęte postępowanie. W sprawie występują klasyczne przesłanki do stwierdzenia, że zaistniało przestępstwo oszustwa. Nie ma bardziej klasycznego opisanego przestępstwa oszustwa niż to, które pan Birgfellner złożył – komentował Roman Giertych po piątym przesłuchaniu austriackiego biznesmena w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Jak zapowiedział pełnomocnik Geralda Birgfellnera, ma nadzieję, że śledztwo w sprawie zostanie wszczęte do końca tygodnia.

– Mamy do czynienia z najdłuższym w mojej karierze przesłuchaniem świadka w postępowaniu sprawdzającym. Oczekujemy od prokuratury, żeby w środę to wszystko się zakończyło, żeby było wydane postanowienie o wszczęciu śledztwa i żeby były zabezpieczone materiały i dowody w tym postępowaniu, które są niezbędne do zabezpieczenia. To śledztwo już dawno powinno się zacząć. Jeżeli prokuratura podejmie decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa, to złożę zażalenie do prokuratora nadrzędnego – mówił Roman Giertych.

kup artykuly platne