Był ścigany europejskim nakazem aresztowania

   • Funkcjonariusze CBŚP, antyterroryści i Carabinieri z Neapolu zatrzymali dziś Luigi B.
  • Włoski wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej
  • Przestępca w kwietniu 2013 roku uciekł z obławy 

Funkcjonariusze CBŚP, antyterroryści i Carabinieri z Neapolu zatrzymali dziś Luigi B., znanego także jako "Studente". Został on obezwładniony paralizatorem w kuchni jednej z krakowskich pizzerii. Mężczyzna od 4 lat był ścigany europejskim nakazem aresztowania.

– Poszukiwany od 2013 roku 52-letni Luigi B. został zatrzymany przez policjantów CBŚP w jednej z krakowskich pizzerii . Za mężczyzną był wystawiony europejski nakaz aresztowania. Włoski wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa narkotykowe, jak również przestępstwa, w których użyto broni. Teraz będzie oczekiwał na ekstradycję do Włoch – potwierdziła rzeczniczka CBŚP Agnieszka Hamelusz w oświadczeniu na stronie internetowej CBŚP.Przestępca uciekł z obławy na związany z Camorrą klan Gallo-Cavalieri w kwietniu 2013 roku. Początkowo ukrywał się we Włoszech, następnie uciekł za granicę.

Informacje o tym, że Luigi B. może przebywać w Polsce, przekazali neapolitańscy Carabinieri Biuru Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.

– W związku z tym, że jest to członek włoskiej Camorry, sprawą zajęli się funkcjonariusze CBŚP, którzy ustalili miejsce pobytu 52-letniego Luigi B. Od tego momentu zaczęli potwierdzać informacje na temat członka włoskiej Camorry. Policjanci ustalili, że mężczyzna często pojawia się w jednej z krakowskich pizzerii. Tam postanowili zorganizować zasadzkę – głosi oświadczenie na stronie Komendy Głównej Policji.