Dzień z Polską Akcją Humanitarną

   • Aleppo i jego mieszkańcy będą motywem przewodnim dnia z PAH w Zgorzelcu
  • Inicjatorka akcji zaprasza na spotkanie z szefową PAH Janiną Ochojską
  • Zwieńczeniem dnia będzie koncert charytatywny Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów 

Aleppo, miasto – symbol i jego mieszkańcy, szczególnie ci najmłodsi, będą motywem przewodnim dnia z Polską Akcją Humanitarną, który w sobotę, 3 czerwca, organizują Dorota Tyniec, Miejski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu. Zwieńczeniem akcji będzie koncert charytatywny Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów „Zgorzelec dla Aleppo”.

W tym samym czasie, kiedy nasze zgorzeleckie dziecii cieszyć się będą niespodziankami i prezentami, czekając na niedzielne miejskie obchody Dnia Dziecka w Forcie Bolka i Lolka, w syryjskim mieście Aleppo – współczesnym symbolu wojennej traumy, jego najmłodsi mieszkańcy, zamiast beztroskiej zabawy w parku, otrzymają kolejną porcję wojennych, zupełnie nie dziecięcych doświadczeń.

Organizatorzy sobotnich wydarzeń wspierających działania Polskiej Akcji Humanitarnej, które poprzedzą miejskie obchody Dnia Dziecka, zapraszają do Miejskiego Domu Kultury, gdzie już od południa będzie można obejrzeć prace wykonane w pracowni plastycznej „Pod kopułą”. Będą one przeznaczone na aukcje, na które Agata Szmigiel zaprasza o godz. 15.30 i ok. godz. 17.00.

 

Wśród sobotnich wydarzeń jest także, przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną, prezentacja wyjątkowej książki „Moje cudowne dzieciństwo w Aleppo” Grzegorza Gortata, wydanej przez wydawnictwo Bajka, które cały dochód z jej sprzedaży przeznacza na wsparcie działań PAH.

Po południu, o godz. 16.00, pomysłodawczyni i inicjatorka akcji „Zgorzelec dla Aleppo”, Dorota Tyniec i Miejski Dom Kultury zapraszają na spotkanie z szefową PAH Janiną Ochojską.

Zwieńczeniem sobotnich wydarzeń wspierających działania PAH będzie koncert charytatywny Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego – „Zgorzelec dla Aleppo”, który rozpocznie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDK.  

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zgorzelec. Swój udział w akcji zapowiedzieli także słuchacze zgorzeleckiego Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystkie środki zebrane podczas trwania sobotniej akcji zostaną przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, jako wsparcie jej działań prowadzonych w objętym wojną Aleppo.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd