Na pogodę wpłynie arktyczna blokada

 

Jak wynika z prognozy przygotowanej przez Meteo France, tegoroczna zima będzie bardzo mroźna i potrwa od listopada do marca. Francuscy eksperci twierdzą, że czeka nas szereg anomalii, które pomiędzy Wielką Brytanią a Islandią i Grenlandią utworzą obszar wysokiego ciśnienia, dominujący w pogodzie od października do grudnia. W ten sposób powstanie arktyczna blokada, która przez wiele tygodni będzie dyktować spadki temperatur.

– Obszar wysokiego ciśnienia będzie miał także wpływ na pogodę w Polsce, gdyż na naszej półkuli powietrze krąży zgodnie ze wskazówkami zegara. Z ekspertyzy Meteo France wynika, że w Polsce będą przeważać zimne wiatry z północy, które przyniosą arktyczne masy powietrza – oceniają eksperci.

Ustalenia wskazują, że do listopada w Polsce utrzyma się średnia temperatura o 1–3 stopnie Celsjusza powyżej normy. Spadki temperatur i intensywne opady czekają nas już w listopadzie. Jednak prawdziwy atak zimy przewidywany jest przez prognozy Meteo France na grudzień i styczeń. Wówczas średnia temperatura będzie niższa o około 1–2 stopnie Celsjusza.

kup artykuly platne