17 menedżerów zagrożonych karami

 

UOKiK podejrzewa 17 firm z branży fitness o zmowę w sprawie podziału rynku. W kręgu podejrzanych są po raz pierwszy menadżerowie. Grożą im kary do 2 mln zł grzywny.

Wątpliwości UOKiK wzbudziło oferowanie pakietów sportowo-rekreacyjnych pracownikom jako świadczenie motywacyjne od pracodawcy. Zawierana jest wówczas umowa między pracodawcą a operatorem pakietów, który pośredniczy między pracodawcą i jego pracownikami a klubem fitness.

– W 2017 roku UOKiK przeprowadził przeszukania w siedzibach sieci fitness oraz biurach największego w Polsce operatora pakietów sportowo-rekreacyjnych Benefit Systems. Zebraliśmy wówczas dowody, które wskazują, że siedemnastu przedsiębiorców mogło zawrzeć porozumienia ograniczające konkurencję. Kluby fitness mogły m.in. podzielić między sobą rynek, w ten sposób, że wspólnie ustaliły, w których rejonach Polski będą działały – mówi prezes UOKiK Marek Niechciał. – Zdobyte przez UOKiK dowody mogą świadczyć o udziale w zmowie siedmiu menadżerów firm. Dlatego po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na prowadzenie postępowania także przeciwko osobom fizycznym – dodaje.

Spółka Benefit Systems odpiera zarzuty UOKiK.

– Spółka nie zgadza się z zarzutami Prezesa UOKIK i przedłoży swoje stanowisko w niniejszej sprawie w terminach zakreślonych przez Prezesa UOKiK – głosi wydany komunikat.

Źródło: