Wpis do rejestru wyborców przez internet

 

Jesteś zameldowany w Lublinie, a w wyborach samorządowych chcesz zagłosować w Warszawie? Czas na wpis do rejestru wyborców! Teraz – dzięki współpracy ekspertów z Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Państwowej Komisji Wyborczej i Centralnego Ośrodka Informatyki – możesz to zrobić online, bez wychodzenia z domu. Nowa usługa wyborcza została udostępniona z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Wpis do rejestru wyborców wymaga wejścia na stronę Obywatel.gov.pl, znalezienia usługi za pomocą wyszukiwarki i zalogowania się Profilem Zaufanym. Następnie należy wskazać gminę, na terenie której planujemy oddać głos w wyborach samorządowych.

– To wielkie ułatwienie dla tysięcy osób, które na co dzień mieszkają w miejscowościach innych niż te w oficjalnym meldunku. Nową usługę udostępniliśmy również z myślą o osobach niepełnosprawnych, które w najbliższych wyborach samorządowych mają prawo do głosowania korespondencyjnego – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Pakiet wyborczy – w zależności od preferencji wyborcy – może zostać przesłany na adres meldunkowy lub dowolny adres zamieszkania. Zamiar głosownia korespondencyjnego możesz zgłosić online w terminie do 15 dni przed wyborami.

Źródło: 

kup artykuly platne