Są wysoko w światowym rankingu sprzedaży

 

Jak wynika z Klubu milionerów – rankingu sprzedaży wódek prestiżowego magazynu Drinks International – dwie polskie wódki znajdują się w pierwszej dziesiątce najczęściej kupowanych przez konsumentów. Przygotowana lista najlepiej sprzedających się marek wódki została opracowana na podstawie wyników sprzedaży z 2016 roku. Wśród światowych marek alkoholi znalazły się wyłącznie te, który zostały kupione w ilości przekraczającej milion 9-litrowych skrzynek.

W pierwszej dziesiątce ulubionych wódek konsumentów Żubrówka zajęła miejsce 4., a Krupnik – 7. W ubiegłym roku liderem rankingu sprzedaży marek wódki na świecie był brytyjski Smirnoff, który trafił w ręce konsumentów w ilości 25,5 miliona skrzynek. Na drugim miejscu uplasował się francuski Absolut, a na trzecim – ukraińska Khortytsa.

W tym roku polska Żubrówka, która znalazła się tuż za podium, osiągnęła 7,1 miliona skrzynek wyników sprzedaży. Już wkrótce do grupy ulubionych wódek konsumentów może dołączyć kolejna, która od 2015 roku zanotowały największy wzrost sprzedażySoplica (obecnie na 16. pozycji rankingu sprzedaży marek wódki i wzrostem sprzedaży o 23%).

kup artykuly platne