Porąbka. Akademia minisiatkówki

W sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyła się II runda rozgrywek akademii siatkówki dziewcząt i chłopców klas czwartych.

W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Nowej Wsi, Bulowic, Witkowic, SP 1 i SP 2 Kęty oraz Porąbki. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. Frekwencja w grupie dziewcząt na zawodach była wyższa w stosunku do rundy inauguracyjnej.

 

W kategorii dziewcząt wystartowały łącznie 33 dziewczęta, a w grupie chłopców rywalizowało 9 uczestników. Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem „każdy z każdym”, a następnie grupowo-pucharowym. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła debiutująca w rozgrywkach Martyna Żmudka z UMKS Kęczanin, II miejsce wywalczyła Wiktoria Gąsiorek z Viktorii Witkowice, pokonując w małych punktach swoją klubową koleżankę Weronikę Gałdyn.

 

W grupie chłopców zawody zdominowali zawodnicy z UKS Milenium Porąbka. Po raz kolejny najlepszy okazał się Mateusz Sopiak, II miejsce zajął Jakub Dendys, a na III pozycji uplasował się Filip Prochot.

 

Jak zwykle zawody przebiegały w bardzo emocjonującej atmosferze, a rywalizacja indywidualna umożliwiła dzieciom weryfikację własnych umiejętności i odporności psychicznej, niezbędnych do osiągania sukcesów w sporcie.