Porąbka. Królowa Elżbieta II odpisała na list

Szkołę w Bujakowie spotkał w ostatnich dniach ogromny zaszczyt. Jej uczniowie otrzymali bowiem przesyłkę od samej królowej angielskiej Elżbiety II.

 

To odpowiedź na list, który dwa miesiące temu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia napisali uczniowie klasy I-III Szkoły Podstawowej w Bujakowie w ramach lekcji języka angielskiego. Kiedy przesyłka dotarła do sekretariatu szkoły, wywołała ogromne emocje. Po otwarciu zapieczętowanej koperty, okazało się, że to wiadomość od samej Królowej Elżbiety II. Została wysłała z Sandringham House – wiejskiej rezydencji królewskiej położonej w hrabstwie Norfolk – i odpowiada na życzenia, które wysłały do niej dzieci.

 

List podpisała lady-in-waiting, czyli asystentka dworska. W imieniu Królowej podziękowała za kartkę, wyraziła nadzieję, że wszyscy dobrze przeżyli święta i życzyła spokoju w nowym roku. Niby formalnie, ale radość wywołała ogromną. Dzieci spojrzały na odpowiedź i ich reakcją było wielkie „wow”. To była naprawdę duża radość.

 

Władze Gminy Porąbka gratulują dyrekcji, pedagogom szkoły oraz uczniom znakomitego pomysłu. Teraz nie pozostało nic innego, jak tylko zaprosić Królową Elżbietę II do wspólnego Kolędowania w Bujakowie.