Porąbka. Ruszyły zajęcia w Ognisku Twórczości Artystycznej

W dniu 11 października 2016 roku w Gminie Porąbka odbyły się pierwsze zajęcia w nowo powstałym Ognisku Twórczości Artystycznej, które prowadzi Fundacja Braci Golec.

 

Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Dzieci mile zaskoczyły po raz kolejny – bardzo szybko przyswajały wiedzę m.in. z zakresu budowy instrumentów.

 

– Otwarcie Ogniska w naszej Gminie przyczyni się do promowania kultury, naszej korzennej muzyki, działania na rzecz rozwoju społeczeństwa, a w szczególności na rzecz zachowania i promocji dziedzictwa kulturowego regionu wśród dzieci i młodzieży – podkreśla zastępca wójta gminy Paweł Zemanek.

 

Działalność Ogniska Twórczości Artystycznej ocenił również Łukasz Golec.

– Główną misją Fundacji jest aktywne promowanie i upowszechnianie dostępu do kultury regionu oraz pokazanie, że jej treści mogą być tworzone przez każdego z nas. Kultura regionu niesie w sobie wiele wartości istotnych dla zbiorowości i dla każdego z osobna. Z niej wypływają postawy i zachowania społeczne, które chcemy popularyzować. Wierzymy, że kiedy słowa zawodzą, mówi muzyka – powiedział.