Tydzień Biblioteki w Koperniku

Od 23 do 27 października w Szkole Podstawowej Nr 1 Im. Mikołaja Kopernika w Porąbce trwał Tydzień Biblioteki Szkolnej. Każdego dnia uczniowie mogli wziąć udział w akcjach i konkursach czytelniczych. Przeprowadzono również konkurs plastyczny „Moja zakładka do książki” i fotograficzny „Ja czytam, Ty czytasz, My czytamy”.

 

W ciągu tego tygodnia uczniowie przebierali się za Czerwonego Kapturka i mogli sobie zrobić zdjęcie ze strasznym wilkiem w przepięknej, leśnej scenerii. Członkowie kółka czytelniczego czytali swym młodszym kolegom i koleżankom humorystyczne wiersze Brzechwy i Tuwima. Uczniowie klas starszych stanęli w szranki w konkursie „Naprawdę Trudnego Czytania”.

Każdy uczeń mógł również wziąć udział w konkursie bajkowych zagadek. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się gazetka pt. „Kultowe książki z dzieciństwa naszych nauczycieli”.

 

W piątek, na apelu podsumowującym tygodniowe święto, uczniowie zaprezentowali bibliotekarski pokaz mody i bajeczki z morałem, rozdano nagrody za konkursy oraz pasowano uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd