VI Festiwal Sztuki i Rzemiosła Targira-art. w Świebodzicach

VI edycja Festiwalu Sztuki i Rzemiosł Targira-art. odbędzie się w dniach 17–19 czerwca. Patronat Honorowy sprawuje Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.

Przez trzy dni – od piątku do niedzieli – w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice sp. z o.o. swoje wyroby będą prezentować najlepsi twórcy w kraju. Zobaczyć można będzie m. in. artystyczną biżuterię, kowalstwo, malarstwo, rzeźbę i oczywiście przedmioty użytkowe – ale z artystyczną duszą. Wszystko nie tylko do podziwiania, ale i do kupienia.

Festiwalowi zawsze towarzyszą ciekawe wykłady, wystawy i warsztaty, tak będzie i tym razem. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem – w tym roku będzie można się nauczyć podstaw filcowania na zimno, wyrabiania ceramiki z gliny czy tworzenia z papierowej wikliny.

– Te ostatnie to obecnie bardzo modne i nowatorskie zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również i osób dorosłych. Równie ciekawie zapowiadają się wystawy fotografii i malarstwa. Na tegorocznej Targirze-art. będzie także można wysłuchać wykładów z zakresu kowalstwa artystycznego okresu artdeco i współczesnego, a także spotkać się z autorem najnowszej książki o dolnośląskich ametystach – zachęca Janusz Kujat, prezes Stowarzyszenia Promocji Sztuki i Rzemiosła w Świebodzicach, organizator Targiry.

Tegoroczna Targira-art. będzie szczególna, bowiem 17 czerwca po raz pierwszy zbierze się Kapituła Alei Chwały Sztuki i Rzemiosła Polskiego XXI Wieku. Zapoczątkuje ona tym samym prace, które doprowadzą do powstania w Świebodzicach miejsca, w którym będzie możliwe upamiętnienie regionalnych mistrzów za ich dotychczasowy dorobek artystyczny.