Polkowice. Pamiątkowe selfie z burmistrzem

Działający w Gimnazjum Nr 1 w Polkowicach chór szkolny „Cantabile” od wielu lat odnosi sukcesy i jest ozdobą licznych uroczystości. Osiągnięcia artystów oraz ich opiekunki, Joanny Kący, docenił burmistrz Polkowic, Wiesław Wabik, który zaprosił ich na spotkanie i wręczył upominki.

Chórzyści odwdzięczyli się najlepiej jak potrafią – śpiewem. Było pięknie i wzruszająco, bo młodzi artyści potrafią oddziaływać na emocje. Ich talent jest dostrzegany na Dolnym Śląsku, a także poza nim. Tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy chór „Cantabile” zdobył tytuł laureata na X Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Barwy miłości do ojczyzny”, zajął trzecie miejsce na 17. Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu, a także brał udział w szóstej edycji Dolnośląskiej Gali Talentów.

– Jestem pod wrażeniem tych osiągnięć. Wasze występy są na najwyższym poziomie. Gratuluję i życzę wielu dalszych sukcesów – mówił burmistrz Wiesław Wabik.

Chórzyści wraz z opiekunką artystyczną oraz dyrektor Gimnazjum Nr 1, Elżbietą Kich-Wiśniewską, podziękowali za ciepłe słowa, a także obiecali, że będą się starać, aby było o nich głośno. Na koniec poprosili burmistrza o wspólne selfie.