Zgorzelec. Wygrajmy sobie siłownię!

Nestlé – największy producent żywności na świecie – w tym roku obchodzi 150-lecie istnienia. Jubileusz firma postanowiła uczcić z rozmachem, promując aktywny styl życia akcją „Nestlé porusza Polskę !” i konkursem dla gmin, w którym do wygrania są siłownie zewnętrzne. Władze Zgorzelca chciałyby, aby jedna z nich powstała w ich mieście.

Konkurs Nestle opiera się na bardzo prostym mechanizmie: gminy zgłaszają lokalizacje na swoim terenie, a mieszkańcy i zainteresowani głosują na wybrane propozycje. To, gdzie siłownie powstaną, zależy więc od mobilizacji mieszkańców!

Dlatego władze Zgorzelca proszą o głosy na siłownię dla miasta.

– Jeśli się dostatecznie zmobilizujemy i skutecznie powalczymy, Nestle wybuduje nam siłownię na terenie stadionu miejskiego, bo taką lokalizację wskazaliśmy. A skoro już o tym mowa to wyjaśniamy, że siłownia nie może powstać w żadnym z naszych parków, ponieważ wszystkie one są objęte ochroną konserwatorską. Budowanie w nich czegokolwiek wymaga uzgodnienia i pozwolenia konserwatora zabytków, a Nestle wyklucza takie lokalizacje. Teren, na którym stanie siłownia, zgodnie z regulaminem konkursu musi być dostępny bez żadnych dodatkowych zezwoleń. Stąd stadion – tłumaczą urzędnicy.

Dlaczego warto?

Siłownia na świeżym powietrzu to miejsce, gdzie można aktywnie spędzić czas po pracy, lekcjach lub podczas spaceru. Ćwiczyć można za darmo, o dowolnej porze dnia. W siłowniach od Nestlé znajdzie się 9 urządzeń, takich jak:

• surfer i twister – wzmacnia koordynację ruchową, aktywuje mięśnie bioder oraz stawów biodrowych,

• orbitrek i biegacz – pobudza ruchy bioder, barków, ramion oraz nóg,

• wioślarz – wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców

• poręcze i podciąg nóg – wzmacnia mięśni ramion oraz mięśni brzucha

• rower i jeździec – wzmacnia wydolności serca i płuc, poprawia koordynację ruchową oraz wzmacnia mięśnie nóg, ramion oraz górnej partii pleców.

Na każdym urządzeniu umieszczona będzie instrukcja, opisująca prawidłowy i bezpieczny sposób wykonywania ćwiczeń na danym sprzęcie.

Jak głosować?

Na stronie akcji w sekcji „Głosowanie” należy wpisać kod pocztowy lub nazwę miejscowości. Po oddaniu głosu, otrzymamy e-mail z linkiem weryfikującym. Dziennie można oddać 1 głos.

Głosowanie trwa do 6 lipca 2016 roku.