Świebodzickie targi pracy

– Życzę Państwu znalezienie dobrych ofert, a pracodawcom – dobrych pracowników – mówił podczas otwarcia VIII już Świebodzickich Targów Pracy Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz. Podczas tej edycji swoje oferty zaprezentowało 25 firm i instytucji, głównie z terenu miasta.

Targi odbyły się w czwartek, 12 maja, w Miejskim Domu Kultury. Wydarzenie było bowiem dedykowane dla osób poszukujących zatrudnienia lub chcących się zorientować w sytuacji na lokalnym rynku pracy.

Tłumów nie było, co organizatorzy odczytali jako dobry znak. Podkreślał to w swoim wystąpieniu Tadeusz Kotlarski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy.

– To sygnał, że jest coraz więcej pracy na rynku i że jej poszukiwania kończą się znalezieniem dobrej oferty – mówił Tadeusz Kotlarski.

W targach wzięli także udział: Przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący RM Jan Klepiec, radny Jarosław Dąbrowski i Zbigniew Opaliński – członek Powiatowej Rady Zatrudnienia.

Mieszkańcy, którzy pojawili się na targach, mieli możliwość nie tylko złożenia swojej oferty, ale bezpośredniej rozmowy z pracodawcami, a także zapytania o najważniejsze dla siebie kwestie. Taka formuła sprawdza się od lat. Dodatkowo, od kilku edycji organizatorzy nie zapraszają do udziału w targach agencji pośredniczących w zatrudnieniu tak, by pojawiały się tu oferty wyłącznie zatrudnienia bezpośredniego.

Organizatorami wydarzenia były: Urząd Miejski w Świebodzicach i Powiatowy Urząd Pracy Filia w Świebodzicach.