Zgrzelecka majówka na trawie

Już w sobotę, 28 maja, na zgorzeleckim skwerze im. ks. Popiełuszki odbędzie się  majowy „Piknik na trawie”. Majówkowe popołudnie potrwa od godziny 15 do 18.

Aby piknik się udał potrzebne są: trawa (t ej na skwerze nie brakuje), kocyk (ten należy zabrać ze sobą) i pogoda (na to nie mamy wpływu, ale wierzymy, że dopisze). Nie zawadzi też koszyk z przysmakami (każdy najlepiej wie, co lubi, więc niech po prostu weźmie to ze sobą) i pomysły na lekkie, niezobowiązujące wypełniacze czasu jak: malowanie dziecięcych buziek w fantazyjne wzory, wyplatanie kolorowych warkoczyków, gry i zabawy plenerowe, wspólne czytanie bajek i opowieści, zabawy plastyczne czy harcerskie rozrywki w miasteczku namiotowym, o co już zadbali organizatorzy. Mile widziane są wszelkie gry plenerowe jak badmington, frisbee, ringo (, piłki, a nawet szachy, warcaby i chińczyk.

Każdy, kto przyniesie ze sobą kiełbaskę, będzie mógł upiec ją na jednym z przygotowanych ognisk. Ten, kto zachwyci ciekawą aranżacją swojego piknikowego nakrycia głowy, będzie miał natomiast szansę wygrać nagrodę!

Zgorzelec od lat uczestniczy w przypadających na przełom maja i czerwca kolejnych edycjach Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W tym roku został on połączony z Piknikiem na trawie. Dlatego w programie sobotniego wydarzenia są także: zumba i joga na trawie, gry i zabawy sportowe, pokazowy trening i walki, przygotowane przez zgorzeleckie Centrum Sportów Walki Kick-Fighter, turniej zapasów, a nawet turniej brydża sportowego.

Na majówkę zapraszają: Burmistrz Miasta Zgorzelec, Miejski Dom Kultury, Urząd Miasta Zgorzelec, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejska Biblioteka Publiczna, Zgorzelecki Hufiec ZHP i Miejski Klub Seniora.