Istebna. Spotkanie z delegacją z Ukrainy

18 maja do gminy Istebna zawitała delegacja z Ukrainy, z miejscowości Vesele, leżącej w obwodzie wołyńskim, nieopodal Zaporoża w południowo-wschodniej części kraju, nad Dnieprem.

Delegacja, składająca się z radnych, pracowników administracyjnych oraz wójta, przebywa na Śląsku w celu zapoznania się z administracją na szczeblu wojewódzkim, powiatowym, miejskim i wiejskim, by wdrożyć pewne zasady funkcjonowania w swojej miejscowości. Vesele jako Gmina zaczyna się dopiero tworzyć, planują strategię rozwoju. By zrobić to na poziomie europejskim, biorą za przykład Polskę.

Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej, gdzie po powitaniu przez wójta Henryka Gazurka, zastępcę wójta Józefa Poloka i dyrektor Elżbietę Legierską -Niewiadomską, Kierownik Referatu Gospodarczego i Rolnictwa Bogusław Juroszek przedstawił zasady działania gminy Istebna, kierunki inwestycji, krótką historię oraz plany na przyszłość. Lucyna Ligocka-Kohut z kolei opowiedziała o działalności ośrodka Kultury w Istebnej, a na zakończenie zaprezentowano film promocyjny „Istebna – siła tradycji”.

Goście z ogromnym zaciekawieniem słuchali, zadawali mnóstwo pytań, przedstawili także swój film oraz zaprosili nas do odwiedzenia swojej miejscowości.