Spotkanie autorskie z Wiesławem Weissem

Władze Przemyśla zapraszają na spotkanie autorskie z Wiesławem Weissem – jednym z najsłynniejszych dziennikarzy muzycznych w Polsce, autorem wielu publikacji dotyczących muzyki rockowej, w tym książki pt. „Tomek Beksiński. Portret prawdziwy”.

Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2017 r. o godz. 18.00 w Czytelni Głównej Przemyskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grodzkiej 8. Wstęp wolny.

 

Wiesław Weiss to polski dziennikarz muzyczny. Debiutował w 1976 roku artykułem o zespole Queen. Do końca lat 70. współpracował z miesięcznikiem „Jazz” przemianowanym później na „Magazyn Muzyczny”. Wiesław Weiss jest współzałożycielem i redaktorem naczelnym miesięczników „Tylko rock” (1991-2002) i „Teraz rock” (od 2003).

Opracował kilka pozycji książkowych dotyczących muzyki rockowej. Jego największym dziełem jest encyklopedia, która ukazała się w 1990 w wersji jednotomowej (uzupełnionej w 1994 przez suplement), a od 2000 publikowana jest wersja wielotomowa, z której do 2009 ukazały się dwa początkowe tomy. Wydał też trzy książki poświęcone muzyce i muzykom grupy Pink Floyd.

Jego głos można usłyszeć w soboty i niedziele po godzinie 17.00 w audycji Teraz Rock w radiu Eska Rock.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd