Medale dla Przemyślan

 

We włoskim Caserta mieszczącym się niedaleko Neapolu miały miejsce Mistrzostwa Świata Sport Jiujutsu Seniorów oraz Międzynarodowy Turnieju Sportowego Jiujutsu Dzieci, Młodzików, Juniorów i Weteranów. Podczas zawodów zmierzyli się ze sobą sportowcy z Europy, Ameryki, Azji i Afryki. Ponadto po raz pierwszy w zawodach WSJO Sport Jiujutsu wystąpili także reprezentanci Pakistanu, Paragwaju, Urugwaju i Mali.

Aż trzy medale: złoty, srebrny i brązowy w trzech różnych konkurencjach zdobył Przemyślanin Tomasz Dańko, reprezentujący Przemyski Klub Walki Wręcz Jiujutsu. I co niezwykle istotne – to już piąty mistrzowski tytuł jego w karierze!

Tomasz Dańko nie jest jedynym bohaterem tych mistrzostw, bowiem dwa złote medale wywalczył również jego kolega – Lech Kaczor z Przemyśla (w kategorii wagowej – 95 kg w walce sportowej oraz w mocowaniu jiujutsu). Natomiast w wadze 70 kg – Mateusz Klęsk – także Przemyślanin – został zdobywcą brązowych medali w walce oraz samoobronie sportowej.

Zawodnicy Przemyskiego Klubu walki Wręcz Jiujutsu bez wątpienia mieli dużo szczęścia w Międzynarodowym Turnieju Sportowego Jijutsu.

W kategorii dzieci na drugim miejscu w walce sportowej oraz drugim miejscu w mocowaniu jiujutsu uplasowała się Natalia Dańko. W kategorii młodzików Miłosz Talacha zdobył złoto w walce sportowej w kategorii średniej młodzików oraz srebro w kategorii ciężkiej, zaś w mocowaniu jiujutsu zajął miejsce pierwsze. W tej samej kategorii wiekowej pierwsze miejsce w walce sportowej i trzecie miejsce w mocowaniu jiujutsu wywalczył Jakub Kulpa.

W kategorii juniorów Norbert Przytuła wywalczył drugie miejsce w walce sportowej, i trzecie w mocowaniu jiujutsu. Kolejne srebro, tym razem w walce sportowej przypadło Dawidowi Krawczykowi. Radość juniorów uzupełnił Daniel Karabaza, który zdobył srebrny medal w mocowaniu jiujutsu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd