Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” na „Ohrid Waves”

XIII International Dance and Song Festival „Ohrid Waves” – Ohrid Macedonia – to festiwal, na którym grupy taneczne Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” reprezentowały nasz kraj i nasze miasto. Dumny i dostojny mazur, majestatyczny i pełen wdzięku polonez w wykonaniu Grupy Reprezentacyjnej sprawiły, że spośród 23 zespołów biorących udział w wydarzeniu, właśnie nasz był szczególnie zauważany i nagradzany gromkimi owacjami.

 

Młodzi adepci tańca ludowego – Grupa Młodzieżowa – która nad pięknym Jeziorem Ohrid wykonała suitę tańców górali żywieckich, poszła ostro w konkury z reprezentacją i uczyniła to z powodzeniem! Czy to Rumun, czy Turek, czy Serb, czy Bułgar, czy też tancerz z Izraela – wszyscy chcieli zdjęcie z góralami!

 

Festiwal Życia rzeczywiście tętnił życiem. Wielorakość tańców, melodii, pieśni doprowadziły do wielu rozmów, dyskusji, a nawet sprzeczek. Jak bowiem odpuścić Macedończykom, którzy śpiewają o tym, że „nie ma piękniejszej dziewczyny od Macedonki”, kiedy wystarczy przejść się ul. Franciszkańską czy Kazimierzowską i można stracić głowę dla pięknych dziewczyn? Mimo waśni, udział w festiwalu zaowocował zaproszeniem na przyszły rok do Włoch i Hiszpanii.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd