II edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych już niebawem

Podróżnicy, Oglądacze, Turyści, Wszyscy Wy, którzy cenicie pasje innych, którzy lubicie oglądać zdjęcia i filmy, słuchać opowieści tych, co swoimi przeżyciami pragną sie podzielić, to dla Was są już po raz wtóry organizowane PRZEMYŚLne PODRÓŻE.

W tym roku, będziecie mogli odbyć niesamowitą podróż z Głębin do Gwiazd. Zobaczycie podwodne życie i uroki podwodnego świata, dowiecie się o tym kim był protoplasta postaci Małego Rycerza z kart Trylogii Henryka Sienkiewicza i usłyszycie o legendach i prawdziwych postaciach dawnych Kresów Rzeczypospolitej, zostaniecie zabrani w Góry Skaliste Ameryki w poszukiwaniu świstaków, zobaczycie największe i najbarwniejsze hinduskie święta gromadzące miliony uczestników, przeżyjecie wyprawę dwóch Grzegorzy na niedoszłą polską kolonie zamorską, na Madagaskar, wreszcie przeniesiecie się w najdalsze zakątki naszej Galaktyki – Drogi Mlecznej i dotkniecie ciemności.

Druga edycja Festiwalu PRZEMYŚLne PODRÓŻE odbędzie się on w dniach 18–19 listopada w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

 

Podczas imprezy, będzie można napić się najlepszej kawy w Naszym Mieście, kawy serwowanej przez zapalonego baristę – Pawła Kanieckiego z kawiarnii Miejsce, Kawa i Zabawa, mieszczącej się w Rynku obok Muzeum.

Będzie także można obejrzeć wystawę starych, przedwojennych fotografii Lwowa, pokazanych na kilkumetrowych planszach. Właścicielem tych fotografii jest mój przyjaciel, Pan Oleksandr Korobov z miasta Lwów.

Festiwal Slajdów Podróżniczych na Ekranie Kinowym – PRZEMYŚLne PODRÓŻE w Przemyślu, wkracza na dobre do kalendarza polskich festiwali slajdowych.

W tym roku, wprowadziliśmy karnety na wszystkie pokazy w cenie 40 zł, bilety zniżkowe dla uczniów, studentów i seniorów po 8 zł za seans i normalne w cenie 10 zł. Bilety i karnety można kupować już od 16 października w kasie Centrum Kulturalnego oraz przez Internet. Szczegóły tutaj.

Przewidujemy, wzorem ubiegłego roku, konkursy z nagrodami, ale to niech zostanie tajemnicą.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd