III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Przemyskiego w Badmintonie

W ostatnią sobotę, 16 grudnia, w Medyce odbyły się po raz trzeci Mistrzostwa Powiatu Przemyskiego w Badmintonie. Organizatorami mistrzostw byli: Uczniowski Klub Sportowy Jagiellonka w Medyce oraz UKS Aktywna Piątka Przemyśl.

Impreza zgromadziła 112 amatorów tej sportowej dyscypliny, którzy rozgrywali pojedynki w 7 kategoriach wiekowych. Zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach reprezentowali kluby z Dubiecka, Lubaczowa, Zarzecza, Jarosławia, Rzeszowa, Łukowa i Przemyśla. W zawodach udział wzięła również piętnastoosobowa ekipa z Lwowa.

 

Najmłodszym uczestnikiem badmintonowej imprezy był sześcioletni Aleksander Bandrowicz z UKS Aktywna Piątka Przemyśl, dla którego mistrzostwa stały się wydarzeniem historycznym, ponieważ to właśnie podczas nich Olek zdobył swój pierwszy (i na pewno nie ostatni) medal.

Uczestnicy trzeciej edycji Otwartych Mistrzostw Powiatu Przemyskiego w Badmintonie rywalizowali w kategoriach: Dzieci, Żaków, Młodzików Młodszych, Młodzików, Juniorów oraz kategoriach dorosłych w grach pojedynczy oraz mieszanych. W sumie na siedmiu kortach w medyckiej hali sportowej rozegranych zostało 199 meczy.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd