WATCH DOCS – Prawa Człowieka w Filmie

 

Władze miasta serdecznie zapraszają na 15. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Prawa Człowieka w Filmie. Odbędzie się on w dniach 6–8 października w Domu Ukraińskim, mieszczącym się przy ul. Kościuszki 5 w Przemyślu.

WATCH DOCS w Przemyślu to nie tylko kilkanaście bardzo dobrych filmów dokumentalnych, ale również wyjątkowi goście. W piątek (6 października) dr Olga Solarz poprowadzi spotkanie z Piotrem Andrusieczką, korespondentem wojennym, dziennikarzem roku 2014 Grand Press. Zaś w sobotę (7 października) Anna Dąbrowska (Homo Faber) poprowadzi spotkanie z Draginją Nadażdin, dyrektorką stowarzyszenia Amnesty International w Polsce.

 

Wstęp na pokazy filmów i spotkania jest bezpłatny. Spotkania odbywać się będą z tłumaczeniem na język migowy. Warto zarezerwować sobie cały weekend na porządne kino i dobre rozmowy!

15. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Prawa Człowieka w Filmie odbędzie się w Przemyślu dzięki dotacji Prezydenta Miasta Przemyśla jest on również dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017”. Współorganizatorem lokalnym festiwalu jest Związek Ukraińców w Polsce.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd