Z roku na rok Przemyśl odwiedza coraz więcej turystów

 

Z danych uzyskanych z obiektów turystycznych w 2017 roku w sezonie turystycznym miasto Przemyśl, odwiedziło więcej turystów niż w poprzednim. Szczególnie duże zainteresowanie turyści wykazują korzystaniem z toru saneczkowego i zwiedzaniem Zamku Kazimierzowskiego. Wśród odwiedzających nasze miasto w statystykach dominują turyści krajowi. Najwięcej osób przyjeżdżało z województwa podkarpackiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, lubelskiego, małopolskiego wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, w dalszej kolejności: świętokrzyskiego, łódzkiego, opolskiego i podlaskiego.

Wśród turystów zagranicznych największą grupę odwiedzających stanowią turyści z Niemiec, w dalszej kolejności: Austriacy, Węgrzy, Ukraińcy, Rosjanie, Włosi Kanadyjczycy, Brytyjczycy, Francuzi, Norwedzy, USA, Izraelczycy, Słowacy, Czesi, Białorusini.

Statystyki również przedstawiają tendencję wzrostową w zakresie wykorzystania bazy noclegowej w sezonie turystycznym. Z danych uzyskanych z Głównego Urzędu Statystycznego w Rzeszowie za okres maj – sierpień wynika, że więcej turystów skorzystało z noclegów niż w sezonie 2016.

Najnowszy raport Polskiej Izby Turystyki podsumowuje trendy sezonu wakacyjnego 2017 i pokazuje preferencje Polaków.

W tym roku po raz pierwszy obowiązywały już nowe zabezpieczenia finansowe dla klientów biur podróży w ramach Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Poczucie finansowego bezpieczeństwa pozytywnie wpłynęło na wyniki sprzedaży ofert biur podróży. Lider rankingu najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych pozostał niezmienny. Podobnie jak rok temu, najchętniej wybierane były wyjazdy do Grecji (ponad 1/3 wszystkich wyjazdów zorganizowanych). Na drugiej pozycji pojawiła się Bułgaria z udziałem ponad 14 proc., spychając Hiszpanię na trzecie miejsce. W sumie te trzy kierunki skumulowały 2/3 ruchu turystycznego organizowanego przez touroperatorów. Jak co roku, szczytem sezonu były lipiec i sierpień. Można jednak zauważyć, że czas trwania sezonu letniego w wyjazdach zagranicznych stopniowo się wydłuża na maj, czerwiec (wyjątkowo udany w tym roku) i wrzesień. Polacy kupują coraz więcej i coraz wcześniej (nawet z rocznym wyprzedzeniem). Biura odnotowują wyjątkowo niski odsetek rezerwacji do 10 dni przed wylotem oraz wyjątkowo wysoki odsetek rezerwacji dokonywanych przynajmniej dwa miesiące wcześniej. Coraz chętniej wyjeżdżamy częściej, ale na krótsze pobyty.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd