Pyskowice. Orszak Trzech Króli

W piątek, 6 stycznia, ulicami Pyskowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Rozpoczął się on o godz. 14.00 z trzech różnych miejsc na terenie miasta, a zakończył wspólnym spotkaniem na pyskowickim Rynku.

W orszaku wzięły udział trzy grupy wiernych z wszystkich pyskowickich parafii: grupa I niebieska z Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przeszła ulicami: księdza Johannesa Chrząszcza, gen. Władysława Sikorskiego, Powstańców Śląskich, Rynek; grupa II żółta z Parafii Nawrócenia św. Pawła przeszła ulicami: Mieszka I, Wieczorka, Szopena, Strzelców Bytomskich, Nowa, kard. Stefana Wyszyńskiego, Rynek; grupa III czerwona z Parafii św. Mikołaja przeszła ulicami: Poniatowskiego, Osiedlowa, Strzelców Bytomskich, Wielowiejska, Armii Krajowej, Rynek.

 

Podczas finału wydarzenia na Rynku uczestnicy wspólnie kolędowali, modlili się i podziwiali przedstawienie teatralne przygotowanie specjalnie na tę okazję.

Był to już trzeci Orszak Trzech Króli w Pyskowicach. Wszystko wskazuje na to, że to wydarzenie już na dobre zapisze się w kalendarzu imprez miejskich.