Zlicytowano możliwość spędzenia dnia w fotelu Prezydenta Miasta

 

Raciborzanie jak co roku pokazali, że mają wielkie serca. W tym roku na konto WOŚP trafiło ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze wrzucaliście do puszek wolontariuszy, na aukcjach licytowaliście różne przedmioty.


Orkiestrę wsparł również Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk. Na licytację trafiła bowiem możliwość spędzenia jednego dnia w fotelu Prezydenta Miasta. Osoba, która zwyciężyła w licytacji będzie mogła brać udział we wszelkiego rodzaju naradach i doradzać Prezydentowi w ważnych dla miasta sprawach. Aukcję wygrał 5 letni chłopiec – Wiktor Huczek. Cieszymy się bardzo z tego powodu, ponieważ wynik licytacji pokazuje, że w Raciborzu miejskimi sprawami interesują się nawet najmłodsi. Spełnienie marzenia Wiktora jest również cegiełką do spełnienia marzeń wielu rodziców, których maleństwom pomoże sprzęt ufundowany przez Orkiestrę.

Dzień, w którym Wiktor zasiądzie na Batorego jeszcze nie jest znany. Termin bowiem należy zgodnie z tradycją książęcego miasta skonsultować z regentami (czyli rodzicami chłopca).

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już prawie trzy dekady zbiera pieniądze na wsparcie naszej służby zdrowia. Setki milionów złotych, które udało się zebrać Fundacji przez te lata uratowały życie tysiącom ludzi. WOŚP wspierał wszystkie grupy wiekowe – od najmłodszych po seniorów. W tym roku pieniądze trafią do najmłodszych. Pieniądze z 26 finału orkiestry zasilą podstawowe oddziały neatologiczne. To już 7 raz, kiedy WOŚP wspiera noworodki.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd