Cenne informacje dla ratowników medycznych i lekarzy

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Urząd Miasta przypomina o możliwości pobierania „Kopert Życia”. Koperta adresowana jest do ratowników medycznych i lekarzy, którzy często mają bardzo krótki czas, by podjąć trafne decyzje. W takiej sytuacji każda sekunda jest na miarę złota – ratownicy nie muszą pytać chorego o dane, przeszukiwać jego szafek – mogą po niezbędne informacje sięgnąć do lodówki, w której tę kopertę należy umieścić.

W kopercie życia znaleźć się powinny informacje na temat choroby, lista leków, które bierzemy, nasze dane kontaktowe. Kopertę umieszczamy w widocznym miejscu w lodówce.

Dlaczego właśnie w tym miejscu? Ponieważ lodówkę ma każdy i najczęściej jest całkiem sporych rozmiarów. Na lodówkę naklejamy także znaczek informujący, że znajduje się w niej koperta.

 

Koperta życia

Do kogo skierowana jest „koperta życia”? Przede wszystkim osób starszych, samotnych, chorujących. To właśnie w ich przypadku jest konieczne, by jak najszybciej sięgnąć po informacje. Osoba, która nagle dostaje jakiegoś ataku (np. wylewu, lub zawału) rzadko kiedy jest w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na zadane jej pytania, dlatego właśnie w przypadku osób samotnych „koperta życia” może być najbardziej cenna.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd

kup artykuly platne