Miasto na targach turystycznych

 

Międzynarodowe Targi Turystyczne przyciągają pasjonatów odkrywania coraz to nowych miejsc. Targi w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach to jedne z największych turystycznych imprez w Polsce, na których nie mogło zabraknąć Raciborza. Każde z tych cyklicznych wydarzeń może pochwalić się liczbą kilkunastu tysięcy gości. To zarówno specjaliści z branży, jak i turyści.

Miasto Racibórz wspólnie z Powiatem promuje raciborski gród i Ziemię Raciborską w ramach dużego stoiska organizowanego przez Ślaską Organizację Turystyczną. Racibórz i okolice zachwycają krajobrazem, bogactwem przyrodniczym, ale i zabytkami architektury. Miłośnicy wycieczek rowerowych korzystając z licznych ścieżek rowerowych mogą oddać się swoim pasjom w otoczeniu parków przypałacowych, czy urokliwych tras wzdłuż wałów i między polami.

Wielką atrakcją Raciborszczyzny jest także rekreacja rzeczna. To właśnie spływy Odrą „Kajakiem przez Racibórz” budziły największe zainteresowanie zwiedzających. Podobnie Arboretum okazało się trafionym pomysłem na propozycję wypoczynku w Raciborzu.

Po raz pierwszy wystawiając się na targach katowickich miasto wykorzystało też możliwości, jakie dają organizacje pozarządowe, w których skupiają się ludzie z pasją. Taką grupą zapaleńców niezaprzeczalnie jest Stowarzyszenie Drengów Znad Górnej Odry. Bicie monety raciborskiej, stroje milicji miejskiej i halabardy skutecznie pomnażały rzeszę zwiedzających raciborskie stoisko.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd