Ceremonia zakopania "wehikułu czasu"

 

W każdym z nas drzemie dusza historyka. W każdym z nas rodzą się pytania, „a jak to wyglądało wczoraj?” lub „jak radzili sobie z tym nasi dziadkowie?”. Uwielbiamy styl retro, za antyki płacimy grube pieniądze, do muzeów ustawiają się kolejki. Czasami nachodzą nas jednak inne pytania: „co zostawimy po sobie?”, „jak będą nas oceniać nasi prawnukowie?”, „co uznają za najważniejsze w naszym życiu?”. Mamy okazję umożliwić im taką ocenę.

Wspólnie z Wydawnictwem Nowiny Urząd Miasta Racibórz organizuje 11 listopada uroczystość zakopania kapsuły czasu. Ten swoisty wehikuł czasu sporządzony został pro bono ze stali nierdzewnej przez firmę Staltech i znajdzie swoje miejsce na ulicy Długiej.

– Daję gwarancję, że kapsuła wytrzyma znacznie dłużej niż zakładane 50 lat – zapewnia prezes firmy Janusz Lewandowski.

W kapsule znajdą się przedmioty które są związane z otaczającą nas rzeczywistością. Znajdą się w niej również listy autorstwa uczniów raciborskich szkół, które podzielą się z rówieśnikami z przyszłości swoim wyobrażeniem o nadchodzących czasach. Pod listem mieszkańców do naszych potomnych można podpisać się w Urzędzie Miasta Racibórz. List ten wystawiony jest w holu na parterze magistratu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd