Okradł 9-latkę z prezentów komunijnych

 

Jak poinformowali policjanci z Krotoszyna w województwie wielkopolskim, funkcjonariuszom udało się zatrzymać mężczyznę, który okradł siostrzenicę z prezentów komunijnych.

Zaginięcie prezentów z komunii zgłosiła matka dziewczynki, która odkryła ich zniknięcie po powrocie z wakacji. Złota biżuteria została kupiona przez jej 9-letnią córkę za pieniądze, które otrzymała od członków rodziny w prezencie komunijnym. Jak podawała matka dziewczynki, biżuteria była warta około 1700 zł.

– Kilka dni po zgłoszeniu kradzieży policjanci zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 37-letni brat kobiety. Sprawca sprzedał skradzione przedmioty miejscowemu jubilerowi za 500 złotych, podając się za ich właściciela – zrelacjonował Piotr Szczepaniak, rzecznik krotoszyńskiej policji. – Biżuterii nie udało się już odzyskać, ponieważ jubiler zdążył ją przerobić – dodał.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i zeznał, że pieniądze ze sprzedaży prezentów z komunii wydał na jedzenie. Za swój czyn odpowie z dwóch zarzutów – kradzieży i wprowadzenia jubilera w błąd. Grozi mu do 8 lat kary więzienia.

Źródło: