Inauguracja cyklu comiesięcznych zawodów

 

Już jutro, 24 marca, odbędzie się pierwszy tego roku Bieg Wiewiórki! Wydarzenie zainauguruje cykl 9 comiesięcznych zawodów, z których ostatnie odbędą się 3 listopada. Impreza skierowana jest do dzieci, amatorów nordic walking oraz mniej lub bardziej wprawionych biegaczy. Ci ostatni, podobnie jak w roku ubiegłym, będą mogli pokonać maksymalnie dystans półmaratoński. Na najbardziej zaangażowanych uczestników czekała będzie statuetka wiewiórki. Tym razem jednak w nowej odsłonie!

– Już po raz trzeci spotkamy się w halembskich lasach, by wspólnie i na sportowo spędzać sobotę. Liczę, że podobnie jak w latach ubiegłych frekwencja dopisze – zachęca prezydent Grażyna Dziedzic.

Tak jak w latach ubiegłych bazą dla uczestników imprezy będzie infrastruktura Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 przy ul. Energetyków. Zawodnicy rywalizować będą na pętli o długości 4,2 km, którą, w zależności od predyspozycji, będzie można pokonać od jednego do pięciu razy. Limit pokonania pełnego dystansu, czyli 21 km wynosi 2:45 godziny. Na tej samej trasie rywalizować też będą ze sobą wielbiciele nordic walking, dla których maksymalny dystans to 12,6 km. Tradycyjnie na dzieci i młodzież do lat 15 czekała będzie rywalizacja na dystansie 1 km.

– Stawiamy przede wszystkim na rekreację i dobrą zabawę – podkreśla Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Chcielibyśmy by to wydarzenie miało charakter rodzinny. Żyjemy w pędzie i mamy coraz mniej czasu dla siebie, dlatego warto na te kilka godzin się zmobilizować i wspólnie z dziećmi przyjechać do Halemby. W ten sposób uczymy je aktywnych postaw – dodaje.

„Rudzka Wiewiórka” tym razem trafi do osób, które wystartują sześć razy na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji. Osoby najaktywniejsze, które ukończą wszystkie biegi, otrzymają „Dużą Rudzką Wiewiórkę”.

– W tym roku statuetka wiewiórki będzie wyglądała inaczej niż w latach ubiegłych – zapowiada Poloczek.

Zapisy do biegu prowadzone są internetowo. W przypadku wcześniejszego zgłoszenia online opłata za bieg główny oraz nordic walking wynosi 15 zł. Osoby zapisujące się na miejscu, w dniu imprezy, będą musiały zapłacić 25 zł. Wysokość wpisowego za dzieci pozostaje bez zmian i niezależnie od sposobu zapisu wyniesie 5 zł. Wszelkie informacje na temat biegu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie biegu.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd