Ruda Śląska. Regularnie trenujesz, półmaraton pokonujesz

W pół roku przygotować się do przebiegnięcia półmaratonu – to cel, który może zrealizować każdy, kto zdecyduje się uczestniczyć w bezpłatnych treningach biegowych, rozpoczynających się od 1 lutego w Rudzie Śląskiej. Zajęcia będą się odbywały na Burloch Arenie w Orzegowie w każdą środę o godz. 18.00. Prowadzić je będzie znany rudzki ultramaratończyk August Jakubik.

Bezpłatne treningi biegowe dla mieszkańców Rudy Śląskiej już na dobre wpisały się w kalendarz wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w mieście.

– To trzecia edycja cyklu zajęć biegowych, które organizujemy. Za każdym razem cieszyły się one dużą popularnością, a wielu ich uczestników po ich ukończeniu po raz pierwszy w życiu mogło przebiec dystans półmaratonu. Dla nas najważniejszym jednak celem jest to, że stwarzamy mieszkańcom alternatywę do spędzania wolnego czasu na kanapie przed telewizorem. Musimy pamiętać, że każde takie działanie jest nie do przecenienia, bo aktywni mieszkańcy to po prostu zdrowsze społeczeństwo – uważa prezydent Grażyna Dziedzic.

Kto może wziąć udział w zajęciach? Praktycznie każdy.

– W czasie zajęć będziemy tworzyć grupy według stopnia zaawansowania biegowego. Szczególnie zachęcamy osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Ja ze swojej strony gwarantuję, że każdy, kto teraz rozpocznie treningi, za pół roku będzie w stanie bezpiecznie przebiec i ukończyć półmaraton i to w przyzwoitym czasie – deklaruje August Jakubik.

Punktem kulminacyjnym przygotowań będzie start w III Rudzkim Półmaratonie Industrialnym, który wystartuje 29 lipca o godz. 21.00. Oprócz dystansu półmaratońskiego, na którym odbędzie się główna rywalizacja biegaczy, zawodnicy wystartują na dystansie 7 km oraz w rywalizacji nordic walking.