Ruda Śląska. Rudzka Jesień Kulturalna

Czy istnieje mężczyzna idealny? Która część Rudy Śląskiej nazywana jest dzielnicą tolerancji? Co można zrobić z kartonu? Kto spogląda przez różowe okulary? Odpowiedź na te pytania znajdą już niebawem miłośnicy kultury – w mieście rusza Rudzka Jesień Kulturalna. Odpaździernika do grudnia miejskie instytucje kultury oferują szereg imprez, spektakli, koncertów, wystaw i spotkań z kulturą.

– Wspólne przeżywanie emocji, które wywołuje w nas sztuka, odczuwanie tego samego, co tłum nieznanych nam bliżej osób pozwala, by działa się magia sztuki, która nas jednoczy – mówi Anna Krzysteczko, zastępca prezydenta miasta Ruda Śląska. – Mam nadzieję, że program Rudzkiej Jesieni Kulturalnej pozwoli nam na to cudowne przeżycie i sprawi, że na co dzień będziemy bardziej razem. Oby to współodczuwanie jeszcze bardziej związało i zbliżyło do siebie mieszkańców Rudy Śląskiej – dodaje.

Rudzka Jesień Kulturalna organizowana jest od 1991 roku. W jej ramach na rudzkich scenach pojawiło się wiele gwiazd, teatrów, prelegentów czy kabaretów. W tym roku kulturalna uczta potrwa do końca grudnia. Szczegółowy program Rudzkiej Jesieni Kulturalnej znajduje się na stronie internetowej.