Ruda Śląska. Rudzki Stół Wigilijny

W najbliższą niedzielę (18 grudnia) od godz. 16.00 do 19.00 na placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu odbędzie się Rudzki Stół Wigilijny. Ponadto od 15 do 20 grudnia będzie możliwość zakupienia świątecznych upominków podczas Rudzkiego Kiermaszu Świątecznego.

– Zbliża się najbardziej magiczny czas w roku – mówi prezydent miasta Grażyna Dziedzic. – Mam nadzieję, że rudzianie znajdą czas, żeby spotkać się na rynku i wspólnie celebrować świąteczny okres – dodaje.

Rudzki Kiermasz Świąteczny i Rudzki Wigilijny Stół to wydarzenia, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych na rynku w dzielnicy Nowy Bytom. Kiermasz potrwa od 15 do 20 grudnia, w godzinach od 10.00 do 17.00.

– W tym roku będzie można zrobić zakupy m.in. na stoiskach ze świątecznymi dekoracjami czy zabawkami – informuje Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej. – Będzie można również zaopatrzyć się w żywą choinkę – zapowiada.

Atrakcją kiermaszu będzie z pewnością karuzela wiedeńska, z której będzie można nieodpłatnie korzystać w piątek i sobotę od godz. 12.00 do 18.00 oraz w niedzielę 18 grudnia od godz. 11.00 do 19.00.

Podczas Rudzkiego Wigilijnego Stołu odbędzie się również tradycyjne przekazanie mieszkańcom światełka betlejemskiego. Już od 29 lat skauci odpalają jedną malutką świeczkę z wiecznego ognia płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień jest niesiony w sztafecie przez dziesiątki krajów i trafia do najbardziej odległych miejsc na świecie. Harcerze niosą lampiony ze światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i prywatnych domów.