Nietypowa wystawa w urzędzie miasta

 

13 wyjątkowych okazów można oglądać na wystawie na I piętrze budynku A urzędu miasta przy pl. Jana Pawła II 6. Każda z laleczek jest robiona ręcznie i nie ma drugiej takiej samej kopii. Ich autorką jest rudzka projektantka Grażyna Pander-Kokoszka, która na co dzień prowadzi w mieście pracownię krawiecką G-Style. Wszystkie lalki są wykonane w takiej samej stylistyce, ale różnią się tematycznie. Jest wśród nich m.in. lalka piosenkarka, lalka pielęgniarka, lalka panna młoda czy lalka księżniczka.

– Pomysł tworzenia lalek zaczęłam realizować w ubiegłym roku. Są one w całości wykonywane przeze mnie ręcznie, według mojego autorskiego projektu – mówi Grażyna Pander-Kokoszka.

Grażyna Pander-Kokoszka jest właścicielką pracowni krawieckiej G-Style od 13 lat. Chętnie angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne. Brała aktywny udział w kampanii Modna Ruda, w pokazie mody w Aquadromie, a w ubiegłym roku pokazała swoje kreacje podczas Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Prace projektantki można było również oglądać w programie telewizyjnym „Mam talent”.

Moda fascynuje mnie od zawsze i jest przede wszystkim pasją i pogonią za idealnie dopasowaną sukienką – mówi Grażyna Pander-Kokoszka. – Moim zadaniem jest tak zaprojektować sukienkę, aby każda kobieta, niezależnie od wieku czy figury, czuła się piękna – podkreśla. – Dlatego dla projektantki najważniejsze jest, by kreacja podkreślała mocne atuty modelki i jej charakter, a także zapewniała swobodę. W pracowni krawieckiej G-Style powstają suknie ślubne, wieczorowe i koktajlowe, kreacje sceniczne, a także stroje bikini.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd