Ruda Śląska. VIII Konkurs Sztuki Intuicyjnej

Polskie stroje ludowe – to temat tegorocznej edycji Konkursu Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza, który odbędzie się w Rudzie Śląskiej. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie „Barwy Śląska” i Kolekcja „Barwy Śląska”.

Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim wziąć udział osoby, które amatorsko zajmują się malarstwem, bez względu na wiek.

– W historii konkursu najstarszy uczestnik miał 84 lata, a najmłodszy około 10 lat – mówi Agnieszka Mueller ze Stowarzyszenia „Barwy Śląska”.

Każdy uczestnik może zgłosić od 1 do 3 prac w technice: akryl, olej, akwarela, pastel. Najlepiej jeśli rozmiar obrazu będzie wynosić 50x70 cm. Praca musi być oprawiona w listwy lub prostą ramę i posiadać uchwyt umożliwiający zawieszenie, a na odwrocie metryczkę z danymi autora (imię, nazwisko, adres korespondencyjny, telefon, tytuł oraz technika). Co ważne, do konkursu mogą być zgłoszone tylko te prace, które wcześniej nie były nigdzie prezentowane.

– Poziom artystyczny prac i ich liczba z roku na rok rośnie – zauważa Agnieszka Mueller. – Obrazy są coraz bardziej zaskakujące, dopracowane pod względem artystycznym i różnorodne. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja przyciągnie jeszcze więcej artystów amatorów z różnych stron Polski, w różnym wieku. Udział w konkursie to szansa na pokazanie swoich prac na profesjonalnej wystawie, a także możliwość poznania innych malarzy i wymiana doświadczeń – dodaje.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 maja o godz. 18.00 w Kolekcji „Barwy Śląska” przy ul. Młyńskiej 16 w Rudzie Śląskiej – Halembie. Wystawa pokonkursowa potrwa do końca lipca tego roku.