Ruda Śląska. W kopalniach Morii

Już tylko miesiąc pozostał do II Konwentu Fantastyki „Ruda Mithrilu”. Organizatorzy imprezy zapowiadają prawie 100 godzin atrakcji rozmieszczonych w pięciu salach.

– Wydarzenie jest skierowane nie tylko do zagorzałych pasjonatów fantastyki. Zapraszamy również osoby, które w tej tematyce dopiero stawiają swoje pierwsze kroki oraz tych, którzy dotychczas tylko o fantastyce słyszeli – podkreśla Marcin Tomkiewicz z rudzkiego Stowarzyszenia Klub Fantastyki „Ruda Mithrilu”, które wraz z Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej organizuje konwent.

Konwent Fantastyki „Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii” odbędzie się w dniach 28–29 stycznia 2017 r. Podobnie jak podczas tegorocznej edycji, będzie można spodziewać się spotkań autorskich, możliwości zagrania w gry planszowe i karciane, sesji RPG, LARP (Live Action Role Playing), konkursów i turniejów (na czele z konkursem cosplay), wykładów, prelekcji oraz stoisk wystawców. Program z kompletną listą atrakcji ma zostać zaprezentowany do 8 stycznia 2017 r.

 

Każdy uczestnik weźmie udział w zabawie, polegającej na gromadzeniu rudy mithrilu.

– Mithril jest metalem wymyślonym przez J.R.R. Tolkiena – mówi Marcin Tomkiewicz. - Wydobywa się go, tak jak i inne metale, w formie rudy i właśnie takie rudy będzie można zebrać bądź wygrać przez cały czas trwania konwentu, a później wymienić na atrakcyjne nagrody – zapowiada.

Pewną ilość rudy mithrilu każdy uczestnik otrzyma już na starcie imprezy, kolejne będzie zdobywał odwiedzając rozmieszczone na terenie konwentu miejsca oraz biorąc udział w konkursach i zabawach.

 

Wśród zapowiedzianych gości znalazło się wielu znanych pisarzy, tworzących literaturę fantasy i science-fiction. Są to m.in.: Andrzej Pilipiuk – znany choćby z kultowego cyklu o Jakubie Wędrowyczu, Robert M. Wegner – autor „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”, Jakub Ćwiek – twórca cyklu „Kłamca” czy Marcin Przybyłek – autor serii „Gamedec”. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpi również młody polski zespół folkmetalowy Cronica.

Konwent zawita też do sąsiedniego Zabrza, gdzie zaplanowano koncerty w zabytkowej kopalni „Guido”.

– 27 stycznia wystąpi Percival, a 28 stycznia Żywiołak. Koncertów na poziomie 320 metrów pod ziemią fani muzyki folk po prostu nie mogą przegapić! – zachęca Marcin Tomkiewicz.

Percival to najpopularniejszy polski zespół folkowy. Ich muzyka ilustruje największy hit polskiej branży gier komputerowych – trzecią część serii „Wiedźmin”, opartej na twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Do stworzenia ścieżki dźwiękowej tej gry wykorzystana została muzyka instrumentalna Roberta Jaworskiego, lidera Żywiołaka.

Wszystkie informacje na temat konwentu „Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii” można znaleźć na stronie www.ruda-mithrilu.pl oraz na Facebooku - www.facebook.com/Ruda.Mithrilu. Wstęp na konwent jest biletowany. Konwent patronatem honorowym objęli: Prezydent Rudy Śląskiej, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Narodowe Centrum Kultury.