Ruda Śląska. W kopalniach Morii

Ponad 100 godzin atrakcji zaplanowali organizatorzy konwentu fantastyki pod nazwą „Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Na uczestników czekać będą m.in. spotkania autorskie z Andrzejem Pilipiukiem, Robertem M. Wegnerem czy Jakubem Ćwiekiem. Nie zabraknie też rozgrywek w gry planszowe i karciane, sesji RPG, LARP i różnego rodzaju turniejów, na czele z konkursem cosplay.

– Ostatni ze stu biletów kolekcjonerskich, czyli Smoczych Łusek, został sprzedany przed tygodniem – mówi Marcin Tomkiewicz z rudzkiego Stowarzyszenia Klub Fantastyki „Ruda Mithrilu”, które wraz z Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej organizuje konwent. – Nadal rezerwować można pozostałe rodzaje wejściówek dwudniowych, z kolei bilety jednodniowe dostępne będą jedynie na miejscu – informuje.

 

Konwent Fantastyki „Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii” odbędzie się w dniach 28–29 stycznia 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej (ul. Niedurnego 69). Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, na uczestników czekać będą spotkania autorskie, rozgrywki w gry planszowe i karciane, sesje RPG, LARP (Live Action Role Playing), konkursy i turnieje (na czele z konkursem cosplay), wykłady, prelekcje oraz stoiska wystawców.

– Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej, gdzie można znaleźć komplet informacji, od szczegółowego programu, przez sylwetki gości, do regulaminu konwentu – mówi Marcin Tomkiewicz.