Ruda Śląska. Wiewiórka na start

Bieg Wiewiórki wchodzi w nowy sezon z dystansem półmaratońskim! Uczestnicy imprezy po raz pierwszy trasę 21 km pokonają 18 lutego br. Nowością tej edycji będzie też możliwość zapisu przez Internet oraz statuetka „Duża Rudzka Wiewiórka”. Otrzymają ją osoby, które ukończą wszystkie biegi. Impreza będzie okazją do uprawiania sportu dla całych rodzin.

Tegoroczny cykl Bieg Wiewiórki składał się będzie z 10 spotkań. Pierwsze z nich zaplanowano na 18 lutego, ostatnie zaś odbędzie się 4 listopada. Tak, jak w roku ubiegłym, bazą dla uczestników imprezy będzie infrastruktura Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 przy ul. Energetyków.

 

– To sprawdzone miejsce, idealnie nadające się na tego typu imprezy – podkreśla prezydent miasta Grażyna Dziedzic. – Halembskie ścieżki biegowe zostały dobrze przetestowane przez uczestników ubiegłorocznych biegów i myślę, że osoby te równie chętnie pokonywać je będą i w tym sezonie – dodaje.

Zawodnicy rywalizować będą na pętli o długości 4,25 km, którą, w zależności od predyspozycji, będzie można pokonać od jednego do pięciu razy. Limit pokonania pełnego dystansu, czyli 21 km, wynosi 2:45 godziny. Na tej samej trasie rywalizować też będą ze sobą wielbiciele nordic walking, dla których maksymalny dystans to 12,6 km. Tradycyjnie na dzieci do lat 15 czekała będzie rywalizacja na dystansie 1 km.

 

– Bieg Wiewiórki ma być przede wszystkim dobrym przykładem na to, jak efektywnie, zdrowo i rodzinnie można spędzać czas wolny. Tak jak w roku ubiegłym i tym razem promowane będzie regularne uczestnictwo, nie zaś przebyty dystans. Na najwytrwalszych uczestników na koniec tego sezonu będzie czekała nagroda w formie charakterystycznej statuetki – zapowiada rudzki ultramaratończyk August Jakubik, współorganizator biegu.

„Rudzka Wiewiórka” tym razem trafi do osób, które wystartują siedem razy na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji. Osoby najaktywniejsze, które ukończą wszystkie biegi, otrzymają „Dużą Rudzką Wiewiórkę”.

– Tradycyjnie na koniec każdego spotkania uczestnicy otrzymywać będą dyplomy, nagradzani będą też najlepsi zawodnicy poszczególnych biegów – informuje Jakubik.

 

Nowością tej edycji Biegu Wiewiórki jest możliwość zapisów internetowych. W przypadku wcześniejszego zgłoszenia online opłata za bieg główny oraz nordic walking wynosi 20 złotych, przy czym posiadaczy Rudzkiej Karty Rodziny 3+ oraz Karty Dużej Rodziny obowiązuje niższa opłata w wysokości 15 złotych. Osoby zapisujące się na miejscu, w dniu imprezy, będą musiały zapłacić 25 złotych. Wysokość wpisowego za dzieci pozostaje bez zmian. Niezależnie od sposobu zapisu wyniesie 5 złotych. Wszelkie informacje na temat biegu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej.