Pierwsze wydarzenie tego typu w 2018 roku

 

Około 140 zawodników z całej Polski weźmie udział w organizowanym w Rudzie Śląskiej Grand Prix w ratownictwie wodnym. Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w tym roku. Impreza odbędzie się 25 lutego na basenie krytym przy ul. Chryzantem. Otwarcie zawodów o godz. 9.00.

Starty odbywać się będą z podziałem na płeć, w czterech kategoriach wiekowych: młodzicy 12–13 lat, juniorzy młodsi 14–15 lat, juniorzy 16-18 lat oraz w kategorii OPEN. Przewidziano zmagania w siedmiu dyscyplinach: 200 m z przeszkodami, 100 m z przeszkodami, sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami, 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie kombinowane oraz 100 m ratowanie z pasem.

 

Najliczniejsza ekipa startowa przyjedzie z Centrum Kształcenia Sportowego „Szczecin”. Poza tym Rudę Śląską odwiedzą takie grupy jak: Dolnośląskie WOPR – Gimbasket, Śląskie WOPR, Zgiersko Łęczyckie WOPR, MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle, WOPR OS w Ostrołęce, WOPR Skierniewice, WOPR Sochaczew, Żyrardowskie WOPR, Ostrołęckie WOPR oraz Lubuskie WOPR. Najstarszy uczestnik zawodów, Ryszard Sielski, w tym roku ukończył 80 lat.

WOPR Ruda Śląska reprezentowane będzie przez 12 zawodników.

– Szanse na wygraną są duże, ale nie ma co zapeszać przed zawodami. To jest kolejny sprawdzian naszych możliwości – mówi Mariusz Komendera, naczelnik zawodów.


Źródło: Informacja przesłana przez samorząd