Miasto cieszy się z narodzin małych rybniczan

 

Pojawienie się na świecie dziecka to dla rodziny czas wyjątkowy. Z narodzin małych rybniczan cieszy się także miasto, dlatego też przygotowało dla niemowlaków i ich rodziców prezent – body i śliniaczek z napisem Dziołszka lub Syneczek z Rybnika.

 

Ubranka z emblematami odpowiednimi dla dziewczynki lub chłopca, przekazywane są przy rejestracji narodzin nowo narodzonego dziecka w rybnickim Urzędzie Stanu Cywilnego.

– Rodzicom noworodków gratulacje i drobne upominki składają członkowie rodziny, przyjaciele i znajomi. To bardzo miły zwyczaj, w który włącza się Miasto. Tym drobnym gestem chcemy podkreślić, że bardzo zależy nam na najmłodszych rybniczanach, że miasto czeka na nich i ma im sporo do zaoferowania – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Body i śliniaczek to upominek funkcjonalny. W rybnickim wydaniu mają jednak także wartość dodatkową – poprzez napis Dziołszka lub Syneczek z Rybnika wskazują na identyfikację z miastem, a dzięki wykorzystaniu form gwarowych – na związek z tradycją śląską.

 

Wraz z oryginalnymi ubrankami przekazywany jest też list Prezydenta Rybnika, w którym gospodarz miasta życzy dziecku wszelkiej pomyślności, a rodzicom składa gratulacje.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd