Promocja ekologii na miejskich imprezach

 

Jak się okazuje, ekologiczna rewolucja dotarła również do samorządów, które coraz częściej zdają sobie sprawę z konieczności promowania ekologii i zachowań ekologicznych. Dlatego coraz bardziej popularne są: zakręcanie wody w miejskich toaletach, oszczędzanie papierowych ręczników, gaszenie światła czy nieśmiecenie.

W ekologiczne trendy stara się wpisać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Rybnika, który wprowadza na miejskich imprezach eko kubki. Pojawią się one podczas wydarzeń organizowanych na terenie kąpieliska RUDA czy zawodów na żużlu.

infoplanet wydarzenia rybnik eko kubki zblizenie

– Jest to element szerszej kampanii ekologicznej Rybnika. W roku ubiegłym realizując program standaryzacji obiektów piłkarskich, podjęto pierwsze działania ekologiczne, które zakładały zmniejszenie zużycia prądu i wody na poszczególnych obiektach. Wprowadzenie eko kubków ma z kolei na celu zmniejszenie kosztów związanych z wywozem śmieci, głównie jednorazowych opakowań plastikowych – tłumaczy zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR Arkadiusz Skowron.

W roku 2017 koszt śmieci wywiezionych z kąpieliska RUDA to ponad 22 tys. zł, a ze stadionu na żużlu – ponad 26 tys. zł.

– Eko kubki są wielokrotnego użytku. Nasi klienci będą mogli je wypożyczyć (płacąc kaucję) na okres imprezy lub zostawić sobie i przynieść go na kolejne wydarzenie organizowane w Rybniku. Kubek ma atrakcyjną szatę graficzną, więc w mojej opinii może stanowić efektowny gadżet czy też pamiątkę – dodaje Arkadiusz Skowron.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd