Rybnik. Familijna niedziela z teatrem dla najmłodszych

W niedzielę, 20 listopada, Dom Kultury Chwałowice zaprasza na spektakl Teatru PETI „MiróMagia” dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Jest to barwne i surrealistyczne przedstawienie inspirowane twórczością malarską Joana Miró. Specjalnie dla najmłodszych widzów stworzono bezpieczną i komfortową przestrzeń, w której będą mogli poczuć się zupełnie swobodnie, być nie tylko obserwatorami, ale także gośćmi.

 

Jednym z głównych założeń przedstawienia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. „Mirómagia” jest przedstawieniem otwartym na interakcję i spontaniczność widzów, w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka i delikatne światło pozwolą obserwatorom w każdym wieku poczuć się przyjemnie i magicznie.

 

Spektakl wpisuje się w nurt teatru dla najmłodszych, który zainicjowany został w Polsce za sprawą Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka. Przedstawienia, pełne sensorycznych doznań, oddziałujących na wszystkie zmysły, cechuje ogromne wyczulenie na malutkiego widza i chęć porozumiewania się z nim jego własnym językiem.

 

Ze względu na duże zainteresowanie spektaklem, będzie on wystawiany dwukrotnie – o godz. 11.00 i 12.00. Bilety już w sprzedaży, ilość miejsc ograniczona.