„Rybka zadanie – nauczyć czym jest segregowanie”

Do 38 rybnickich przedszkoli trafiła gra podłogowa „Rybka zadanie – nauczyć czym jest segregowanie”. Dzięki grze, wspólnie z miejską maskotką – Rybkiem, dzieci ruszą w ekologiczną podróż, w trakcie której przetestowana zostanie ich wiedza na temat zasad segregowania odpadów.

 

Gra wykonana jest z tkaniny podłogowej, w formacie 1,5x2m, po której uczestnicy zabawy poruszają się wykorzystując zamiast pionków do gry różnego rodzaju odpady, podlegające segregacji. Pionkiem może więc być na przykład pognieciona gazeta czy plastikowa butelka. Tłem gry są charakterystyczne miejsca w Rybniku, takie jak bazylika, rynek, park tematyczny czy Zalew Rybnicki.

– Dobre nawyki segregowania śmieci warto wdrażać już od najmłodszych lat. Utrwalanie tych zasad poprzez zabawę, w naturalny sposób trafia do dzieci, a dzięki nim, wiedza jak segregować śmieci, znacznie łatwiej dotrze do rodziców – przekonuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

 

Grę w wersji elektronicznej można również pobrać ze strony internetowej miasta, by samodzielnie wydrukować i przy użyciu np. plastikowych nakrętek czy papierków po cukierkach przemierzać wspólnie z Rybkiem.

Miasto zakupiło w sumie 40 kompletów podłogowych gier (plansza + instrukcja + kostka do gry 10x10 cm), które trafiły do rybnickich przedszkoli.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd