Rybnik. Kalendarz Miejski 2017

Co łączy piekarza z Paruszowca, górnika z Niewiadomia, gołębiorza ze Stodół i harcerzy żeglujących po Zalewie Rybnickim? Są z Rybnika. Niebanalni mieszkańcy miasta znaleźli się na kartach wyjątkowego Kalendarza Miejskiego 2017, którego hasło przewodnie brzmi „Jestem z Rybnika”.

 

Wśród bohaterów tej nietuzinkowej publikacji znajdziemy m.in. sportowców, pasjonatów, ludzi związanych z kulturą czy wykonujących ciekawe zawody. Jest więc grupa tancerzy z „Vivero”, muzycy w trakcie jednego z Jam Session, kajakarze z grupy „Aktywni”, mini żużlowcy z klubu „Rybki”, ubrane w tradycyjne stroje dzieciaki z „Przygody” czy uczestnicy nabożeństwa w zabytkowym, drewnianym kościele. Są rybniccy paralotniarze, harcerze-wodniacy i rowerzyści. Swoje miejsce na kartach kalendarza mają również: piekarz Wilibald Dziwoki, gołębiorz Krzysztof Norek oraz Alojzy Szwachuła, związany z Zabytkową Kopalnią Ignacy.

 

Autorem zdjęć jest rybnicki fotograf Marcin Giba. Ta elegancko wydana publikacja może być doskonałym prezentem świątecznym nie tylko dla mieszkańców Rybnika, ale i wszystkich kochających nasze miasto i utożsamiających się z nim. Kalendarz kupić można w punkcie „Halo! Rybnik” przy ul. Sobieskiego 20, w rybnickim Muzeum oraz w przyrynkowej Księgarnia Orbita. Nakład limitowany.

 

Uroczysta prezentacja Kalendarza Miejskiego 2017, z udziałem jego bohaterów, odbyła się w miniony piątek, w Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Rybniku-Niewiadomiu.